Výukový pobyt
Kdo může vyjet?
Na jak dlouho?
Kam je možné na výukový pobyt vycestovat?
- Členské státy EU, což je Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko
- Země EHP, konkrétně Island, Lichtenštejnsko, Norsko
- Kandidátské země, tedy Severní Makedonie, Srbsko, Turecko
- Partnerské země (tedy ostatní země světa)
Jakou finanční podporu dostanu?
Kdokoli se účastní výjezdu, obdrží grant na pobytové náklady, jejichž výše se stanovuje s přihlédnutím k životním nákladům v dané zemi. Od 15. dne se příspěvek na pobytové náklady snižuje.
Pobytové náklady jsou náklady na ubytování, stravování, kapesné, místní dopravu nebo cestovní pojištění. K pobytovým nákladům se připočítává příspěvek na dopravu, který je odstupňován dle vzdálenosti mezi domácí institucí a místem pobytu v zahraničí.
Zaměstnanci s omezenými příležitostmi mohou navíc požádat o dodatečnou finanční podporu na pokrytí zvýšených nákladů souvisejících s výjezdem.
Kalkulačka vzdálenosti
Výukové pobyty zajišťované TUL
Přihláška do výběrového řízení na výukový pobyt pro zaměstnance EF TUL
Výběrové řízení na výukové mobility je vyhlášeno obvykle v listopadu daného kalendářního roku na následující akademický rok. Výsledky výběrového řízení jsou zveřejněny nejpozději do 5. února dalšího kalendářního roku.