Instrukce pro publikování na EASY blogu

Kdo může publikovat?

Všichni studenti a zaměstnanci EF TUL, kteří se zůčastnili zahraničního výjezdu.

Proč bych měl(a) publikovat ?

Protože svými zkušenostmi můžete poradit ostatním budoucím zájemcům o zahraniční výjezd, aby neopakovali stejné chyby. Také tím pomůžete některým váhavcům, kteří se nemůžou rozhodnou, kterou destinaci vybrat. A v neposlední řadě, pochlubíte se svými úžasnými zážitky.

Jak vložit vlastní příspěvek na EASY blog?

1. Nejdříve se přihlašte
      V pravém horném rohu těchto stránek najdete odkaz "PŘIHLÁSIT SE".
      Ověření studenta/zaměstnance lze provézt jen zprostředkovaně pomocí služby GOOGLE a přijímány jsou pouze uživatelé svázané s TUL. Ostatní účty GOOGLE jsou odmítány. Po přesměrování na stránku Google vyplňte školní email (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a pak se přihlaste uživatelským jménem ve tvaru jmeno.prijmeni a centrálním heslem LIANE.
    2. Doplňte si informace v profilu
      Po prvním přihlášení by jste si měli doplnit svůj profil o důležité informace. V horní liště MENU máte nyní zpřístupněnou záložku UŽIVATEL. Najeďte na ní myší a klikněte na MŮJ PROFIL NA EASY BLOGU.
    3. Vložte příspěvek blogu
      V té samé záložce MENU najdete i položku NOVÝ PŘÍSPĚVEK STUDENTA NA EASY BLOG. Klikněte na ní a pusťte se do vyplňování formuláře.
      Celý dlouhý text si připravte předem, aby se nestalo, že Vás to během psaní textu odhlásí na pozadí a pak se příspěvek neuloží.
      Formulář pro vložení příspěvku blogu se skládá ze čtyř záložek:
      • OBSAH - Základní kostra článku se skládá z titulku, aliasu a textu.
        TITULEK by měl být jednoduchý, jednoznačný a měl by charakterizovat obsah.
        ALIAS se generuje automaticky a nemusíte ho vyplňovat. Bude použit pro vygenerování url adresy. Jeho přepsáním tak ovlivníte, jak bude vypadat adresa směřující na Váš článek.
        TEXT by měl být v rozsahu cca 200 až 300 slov, ale pokud se budete chtít rozepsat více, nebudeme Vám v tom bránit. V textu by jste měli psát o všem zajímavém, co Vás na výjezdu potkalo, co Vás potrápilo, co by jste ostatním doporučili a na co by si měli dát pozor. Taková malá reportáž pro své kamarády a kolegy.
      • PŘÍLOHY A FOTOGRAFIE - Nahlédnutí do prostředí pomocí multimédií.
        Povinná je ÚVODNÍ FOTOGRAFIE DO PŘEHLEDU. Tato fotografie bude vždy zobrazena u článku a měla by sloužit jako upoutávka. Ideálně ta nejkrásnější fotografie, která se Vám podařila vyfotit, nebo nějaká fotografie s Vaší osobou.
        Zbylé fotografie nejsou povinné, ale budeme rádi, pokud se pochlubíte aspoň s nějakými nejkrásnějšími obrázky.
        Pokud máte k dispozici nějaké zajímavé video, můžete na něj vložit odkaz na YOUTUBE.
        Pokud jste už někde o výjezdu publikovali a chcete zde umístit odkaz na stránku, vyplňte URL adresu do kolonky WEBOVÁ ADRESA S DALŠÍMI INFORMACEMI.
      • BLIŽŠÍ INFORMACE O MOBILITĚ - Vyplňte pečlivě veškeré informace o mobilitě. Potřebujeme je znát pro základní přehled informací a správné třídění všech příspěvků blogu.
        Jsou to: ZEMĚ VÝJEZDU, PŘIJÍMAJÍCÍ INSTITUCE, TYP MOBILITY, ROČNÍK STUDIA, SEMESTR, ROK VÝJEZDU A ADRESA ŠKOLY NEBO MÍSTO POBYTU.
        Dále se můžete rozepsat o praktických zkušenostech o studiu, popřípadě vypsat zajímavé tipy na výlety.
      • ZVEŘEJNĚNÍ - Zde je pro Vás přístupná jen položka ALIAS AUTORA. Pokud nechcete u příspěvku zobrazovat svoje jméno, pak zde uveďte svojí přezdívku atp.

Celý obsah se uložÍ tlačítkem pod formulářem ULOŽIT A ZAVŘÍT.
      Váš příspěvek bude nejprve zkontrolován příslušním správcem blogu, začleněn do správných kategoriií a pak zpřístupněn ostatním na webu.
      Kdykoliv si můžete svůj článek upravit v MENU / UŽIVATEL pod odkazem MŮJ EASY BLOG.

V případě nejasností se obracejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

1. Nejdříve se přihlašte
      V pravém horném rohu těchto stránek najdete odkaz "PŘIHLÁSIT SE".
    2. Doplňte si informace v profilu
    3. Vložte příspěvek blogu
      V té samé záložce MENU najdete i položku NOVÝ PŘÍSPĚVEK ZAMĚSTNANCE NA EASY BLOG. Klikněte na ní a pusťte se do vyplňování formuláře.
      Formulář pro vložení příspěvku blogu se skládá ze čtyř záložek:
      • OBSAH - Základní kostra článku se skládá z titulku, aliasu a textu.
        TITULEK by měl být jednoduchý, jednoznačný a měl by charakterizovat obsah.
      • PŘÍLOHY A FOTOGRAFIE - Nahlédnutí do prostředí pomocí multimédií.
        Jsou to: ZEMĚ VÝJEZDU, KATEDRA, PŘIJÍMAJÍCÍ INSTITUCE, TYP MOBILITY, ROK VÝJEZDU A ADRESA ŠKOLY NEBO MÍSTO POBYTU.

Celý obsah se uložÍ tlačítkem pod formulářem ULOŽIT A ZAVŘÍT.