Skip to main content
Portál Ekonomické fakulty TUL pro zájemce o Erasmus+ a zahraniční mobility

NEURON & IOCB TECH INTERNSHIPS IN ISRAEL

Nadační fond Neuron a Nadační fond IOCB Tech otevírají první ročník studentského stipendia Neuron & IOCB Tech Internships in Israel.

Cílem programu je přenesení zahraničních poznatků do české vědy: vysokoškoláci budou v Izraeli pracovat na vlastním výzkumu a navíc poznají izraelský vědecký ekosystém se zaměřením na aplikovaný výzkum, komercializaci a transfer. Nový program je unikátní v tom, že studenty jakýchkoliv oborů díky kontaktům a vazbám správně nasměruje na nejlepší izraelské univerzity a jejich profesory. A tím jim zajistí, že z dvouměsíčního pobytu vytěží pro svojí práci maximum.

Podmínkou pro získání grantu je mimo jiné studium na české vysoké škole od 3. ročníku bakalářského programu po 1. ročník doktorandského studia bez ohledu na obor, doporučující dopis garanta české instituce, kladné vyjádření izraelského školitele (tzv. letter of intent), motivační dopis a návrh programu stáže. 

Termíny:

  • Grant je oficiálně otevřený od 11. ledna s uzavřením přihlášek 15. března 2023, realizace stáží proběhne od května do září 2023. 

Podmínky pro studenty EF TUL:

  • Zájemci z řad studentů EF nejprve zašlou svůj záměr proděkance Strýčkové: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  • Zašlete již motivační dopis, představte sebe a potenciálního garanta z EF, který by vás na stáž mohl doporučit. Řekněte nám, na jaké izraelské instituci plánuje stáž realizovat, čemu se budete věnovat a která místa v Izraeli spojené s vědeckým transferem plánujete navštívit.
  • EF si vyhrazuje právo rozhodnout, zda studentovi bude doporučení vystaveno (jedná se o prestižní stipendium na nejlepších izraelských univerzitách a vědeckých ústavech).
  • Pro finální odeslání žádosti budete potřebovat i pozitivní vyjádření izraelského školitele/vedoucího k přijetí na stáž v Izraeli (letter of intent).

Bližší informace: Neuron & IOCB Tech Internships in Israel | NF Neuron