Výjezd jsme s kolegyní začaly řešit již v průběhu zimního semestru. ISCAL komunikovala, ale někdy bylo nutné si na odpověď chvíli počkat. Těsně před výjezdem nám bylo oznámeno, že je potřeba přichystat přednášky na témata, která nám nebyla vůbec blízká. Proti tomu jsme se ohradily a nakonec si prosadily vlastní témata. Každá z nás měla mít jednu přednášku na vlastní téma a společně pak přednášku o Liberci a TUL. Na místě proběhlo vše dle domluvy. Nikdo nevyžadoval větší rozsah výuky, nikdo nás ale také neprovedl školou a neseznámil nás s ostatními kolegy. Výjezd proto doporučuji kolegům, kteří mají zájem spíše o cestování než o navázání kontaktů s institucí.

Lisabon je sám o sobě nádherné město. Doporučuji se projet centrem historickou tramvají, navštívit místní akvárium a na jídlo se stavit v Mercato da Ribeira - tržnice plná excelentních stánků s místními specialitami. Pro milovníky památek doporučuji Torre de Belém a klášter Mosteiro dos Jerónimos. V případě delšího pobytu nelze vynechat Sintru, do které lze dojet vlakem a následně autobusem přímo z centra Lisabonu.

Jitka Burešová