Portál Ekonomické fakulty TUL pro zájemce o Erasmus+ a zahraniční mobility

Porto je velmi příjemné město, které čiší užasnou energií, vínem a i milých lidí. I když Portugalci umí být i pěkně nepříjemní a nebojí se na Vás mluvit napřímo, pokud se jim něco nelíbí. Nicméně jsou v prní řadě velmi příjemní a také velmi kontaktní. Rádi vás přivítají polibkem na obě tváře (doba před covidem, nevím jak dnes). Studijní pobyt v Portu je opravdu za odměnu. Je zde hromada míst co musíte navštívit jak ve městě tak na pláži nebo blízkém okolí. Velmi doporučuji!

Praktické zkušenosti

Výuka je koncipovaná podobným modelem jako na EF. Některé předměty bylo nutné absolvovat, jak úspěšným zakončení zápočtu a zkoušky u jiných stačila aktivita na hodině a zpracování daného/vybraného tématu formou semestrální práce nebo prezentace. Jeden blok šlo absolvovat i v rámci dobrovolnických aktivit, na které moc ráda vzpomínám. Není potřeba se ničeho obávat, jste ve třídě s dalšími Erasmus studenty, kteří nevědění stejně jako vy. Ze začátku jsem měla malý problém, že mě z kapacitních důvodů nezapsali na jeden předmět. Ale po domluvě s lektorem jsme našli řešení, případně si skočte na studijní. Pokud můžou - pomůžou.

Autor příspěvku

Anna Krupová

Doručovací adresa:
Technická univerzita v Liberci
Ekonomická fakulta
Studentská 1402/2
461 17 Liberec 1

Referát zahraničních vztahů EF:
Voroněžská 13
460 01 Liberec 1