Zahraniční návštěva z Uzbekistánu na EF

Od 11. do 19. května 2023 (Dr. Amirov do 20. května) nás v rámci kreditové mobility svou návštěvou poctila skupina kolegů z partnerské univerzity Tashkent State Universtiy of Economics z Uzbekistánu: prorektor pro akademické záležitosti, dále prof. Abrorjon Kucharov, profesor z katedry „Business Management and Logistics“. Dále pak kolegové Dr. Zohid Hakimov a Dr. Lochinbek Amirov pořádali školení „Internatinal Transaltions in Accountig“ zaměřené nejen na pojmy související s pojištěním (komparovali přístup účtování v pojišťovnictví vs. klasické firmy a zaměřovali se zejména na specifické pojmy, které jsou využívané v pojišťovnictví). Z návštěvy vzniklo mnoho dalších podnětů, nejen společná vědecká činnost, ale rovněž byla diskutována možnost pokračování spolupráce již bez podpory kreditové mobility.

Na výukovou mobilitu přijel Dr. Azizjon Bobojonov, který se specializuje na digitalizaci v pojišťovnictví. Dále pak na školení přijeli: prof. Mansur Ezhov, prorektor V rámci programu mobilit se uskutečnila celá řada setkáním a meetingů. Zvané přednášky kolegy Dr. Bobojonova proběhli v rámci předmětů Pojištění osob (Bc. Ing. Karina Tatek Benetti, Ph.D.) a Pojištění průmyslových a podnikatelských rizik (Ing. Jan Öhm, Ph.D.). Velmi se studentům líbila přednáška na téma: Digital Transformation of Insurance Companies.